Зустріч однодумців. Депутат Бундестагу від Die Linke в гостях у українських лівих.

21.09.2012 року в приміщенні ГО «Альтера» пройшла зустріч активістів організацій лівого спрямування з депутатом Бундестагу Німеччини від ліворадикальної партії Die Linke Андрієм Гунько (Andrej Hunko). Розмовляли про світову кризу, про діяльність лівих партій в Європі та їх роботі, спрямованій на подолання соціальної несправедливості та покращення життя робітників. Йшлося про різні моделі розвитку економічної кризи в світі та особливо Європі. Особливу увагу було приділено успішному досвіду подолання кризових явищ у Ісландії. Яким чином вдалося владі знайти порозуміння з населенням та банками і корпораціям, що банкрутували. Для чого було проведено загальнонаціональний референдум і що відбувається зараз в економіці Ісландії. Чому в світі це називають «економічним чудом». І що заважає іншим країнам взяти цей досвід на озброєння.

Дискусія виявилась дуже ґрунтовною і жвавою. Учасники зустрічі виявили гарну обізнаність у політичних та економічних процесах, що відбуваються в Німеччині і Європі. Тому розмова була практичною та відкритою і щирою. Андрій Гунько поділився своїм досвідом праці в громадській організації, з якої він стартував до роботи у Бундестазі в рамках політичної ліворадикальної партії Die Linke. Розповів про течії всередині партії і як вдається знаходити компромісу заради головної цілі. Про співпрацю партії з громадськими рухами, профспілками.
Також зупинилася на діяльності лівих груп та партій в Україні. Можливостям співпраці та обміном досвідом. Про фінансування партій державою та великим бізнесом. Андрій відмітив, що партія Die Linke не бере гроші від великих корпорацій та фірм, на відміну від інших партій. І в цьому головна відмінність. Бо вони не прив’язуються до інтересів великого бізнесу, а працюють на благо звичайних людей, робітничого класу. Андрій Гунько відмітив, що однією з важливих проблем в Україні є вплив олігархічних кланів на політику. “Олігархізація української політики, злиття та зрощування політичних та економічних інтересів є серйозною проблемою. І на сьогодні ПАРЄ вперше поставила проблему олігархізації України на перший план.
В цілому, всі учасники зустрічі були задоволені дискусією та можливостям почути нові ідеї, щодо виходу економіки Європи з кризи та місця справжніх лівих у цьому процесі.


You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *