Відбувся круглий стіл у Луцьку

09.03.2010 р.  у м. Луцьк відбувся черговий круглий стіл в рамках проекту «Ліві сили, профспілки, громадські рухи в Україні: Від загальних цілей до спільних дій». На заході були присутні лідери та активісти партій лівого спрямування Волинської області, правозахисні організації та місцеві депутати.

В процесі обговорення кроків до зближення позицій та щодо вироблення єдиної програми дій, розгорілася дуже гостра і жива дискусія – хто має право називатися лівим і хто дійсно стоїть на захисті прав та гарантій людей труда. Багато випадів прийшлося на Соціалістичну партію України. І 2-ому секретарю партії у Волинській області Губачевій Н.І. прийшлося відстоювати позицію партії, та розповідати чому СПУ не ввійшла в коаліцію. Молоді комуністи, представлені головою  ГО «Відродження»  Команович М.А., достатньо жорстко відстоювали позицію боротьби з націоналістами та неофашистами в регіоні. З-за чого, навіть, виникли непорозуміння з журналістами. Представники ЗМІ відмітили, що праві партії можуть спокійно спати, тому що ліві на Волині ще довго не об`єднаються за таких умов ведення дискусій між собою. Союз лівих сил,який представляв на заході голова Волинського осередку Луцик Ф.С. перевів конфліктну дискусію у обговорення цілей і задач столу, що привело в подальшому до більш продуктивної розмови. Керівник  Союзу радянських офіцерів Журавльов В.Г. у Волинській області нагадав присутнім, як раніше цінилися слово, честь  і праця. Як комуністи розбудовували Україну і відстоювали існування партії. І що робить союз сьогодні для перемоги лівих ідей в регіоні.

Промисловість в регіоні не працює, сільське господарство також знаходиться не в найкращому стані. Хто запропонує дієвий вихід з цієї ситуації ? І яким чином можна об`єднати зусилля в цьому напрямку? Але відповідей, нажаль, не було. Були ідеї, були розрізненні думки, але цілісної програми, як виявилося, в організацій нема. А тим більше – об`єднавчої. Знов і знов лунали виступи, що вся політика робиться у Києві. Якщо прийде рознарядка на об`єднання, то так воно і буде.

Цікавим виявився досвід СПУ у регіоні. Вони стали на захисті і допомозі створенню об`єднань громадян житлових будинків. І про цей досвід дуже цікаво розповіла Губачева Н.І. А також запропонувала скористатися цим досвідом і разом допомагати створенню таких об`єднань у м. Луцьку. І захисті у подальшому їхніх прав на місцевому рівні.

Журналісти запропонували лівим силам на Волинщіні більш активно залучати їх до висвітлення своєї активності, заходів що вони проводять по захисту прав громадян. Але робити ці заходи більш креативно, цікаво та разом. Бо коли на вулицю виходить 200-500 чоловік, то вже не помітити таке неможливо. А так, наразі, газети що представляють лівих у регіоні, виходять з матеріалами ностальгії по радянським часам, віршами лідерів партій, інформацією про черговий виступ голови партії і ніякої інформації корисної для людей, членів партії. Тому журналісти, що побували на круглому столі, запропонували активну співпрацю з ними. Але серйозну і цікаву. І щоб слова сходилися з справами.

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *