В м. Харкові відбувся круглий стіл лівих сил «Від загальних цілей до спільних дій».

15 квітня 2010 року у м.Харкові відбувся круглий стіл лівих сил «Від загальних цілей до спільних дій». Участь у ньому прийняли керівники обласних організацій партій лівого спрямування, лідери профспілкового руху, науковці, соціологи, студенти.

Учасники круглого столу підійшли до роботи конструктивно і виважено. Не було взаємних звинувачень, був продуктивний пошук шляхів по підсиленню лівих сил в регіоні, об`єднання зусиль в проведенні протестних акцій. Представник КПУ Стрижко Леонід акцентував увагу присутніх на слабкості організованої класової боротьби соціальних прошарків населення. Профспілки не виконують своїх функцій в повному обсязі. А часто стають придатком влади, у вирішенні трудових спорів на користь господарів підприємств.

Представники СЛС, Тунніков В., Тростніков Д., відмічали незахищеність соціальної сфери. І не треба дивитися і кивати головою на Київ. Потрібно працювати на місцях, створювати робочі (координаційні) групи і напрацьовувати своє бачення, конструктивні пропозиції по захисту населення.

Кільпякова Тетяна і Гончаренко Василь, представники СПУ, виразили свою підтримку ініціативам по об`єднанню зусиль на рівні Харківської області. І підкреслили : « що і зараз, СПУ бере активну участь у акціях по захисту прав і свобод трудових колективів Харківщини. А об`єднуватися треба на вирішенні соціальних проблем. І потрібно об`єднати зусилля в системі пропаганди. Щоб можна було виступати потужною силою, а не розрізненими гравцями політикуму. І дуже важливо переходити до політичної боротьби. А профспілки можуть лобіювати свої інтереси через структури партій. І всі ми разом-єдина команда»

Віктор Антонов, керівник профспілки АСМУ, наголосив : « У партій і профспілок різні цілі і завдання. Ми співпрацюємо з СПУ,СДПУ, а також через КПУ вирішуємо складні питання. Ми задоволені співпрацею з партіями і розуміємо, що без підтримки партій немає майбутнього. Але ми думаємо про можливе створення своєї.». Також В.Антонов поділився досвідом співпраці з шведськими профспілками та соціал-демократами. Відзначив, що все поміняється в Україні на краще з приходом нових лідерів в керівництво партій. Праця партій мусить стати чесною і для людей.

Яненко Андрій, Сотник Наталя, Фіонін Ю., партія «Справедливість», підтримали профспілки у їх вимогах. Також відзначили: «Ситуація міняється і вибори-це момент істини. На якому стає зрозуміло чого ти вартий в політиці. І коли 49 відсотків у 1999 році і коло 4 в 2010 р.- то це істотна різниця . І Блоку лівих сил реально не існує. Є «1+3». Нової якості у Блока не було, не було нових пропозицій до суспільства. А потрібно запропонувати для виборця щось нове і справжнє. Що робити? Потрібне об`єднання лівих сил! Потрібна координація!Потрібні адекватні пропозиції суспільству на виклики сьогодення. І потрібен Блок лівих сил. Але повноцінний!».

Далі дискусія відбувалася коло методів залучення людей до активної участі у роботі партійних структур, виховання соціальної людини, роботі з ЗМІ. Йшлося про залучення експертів до розробки економічних програм, науковців, журналістів.

Володимир Орел, партія «Народна влада», підкреслив беззахисність людей. «Влада і бізнес зрослися. Люди стали безправними. Потрібно захищати права людей.»

Слушну думку висловив один з учасників круглого столу : « Створення Блоку-це перший крок. Другий крок-це створення у майбутньому єдиної лівої партії. Якщо всі будуть націлені сьогодні на цю мету, то вже сьогодні будуть розпочати процеси по реальній праці на захист соціальних прав людей, на поширення лівих ідей у суспільстві. Бо не треба буде конкурувати один з одним, доводячи що наша партія краща за іншу.»

Учасники висловилися за створення мережі навчальних інкубаторів по Україні правого та партійного навчання. Досвід народництва потрібно взяти на озброєння.

По результатам роботи круглого столу було прийнято рішення про створення робочої групи для координації дій лівих сил на місцевому рівні. Особливу увагу приділити участі у роботі координаційної Ради профспілкових організацій.

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *