У Запоріжжі відбувся черговий круглий стіл лівих сил «Від загальних цілей до спільних дій»

13 квітня 2010 р. у м. Запоріжжя відбувся черговий круглий стіл лівих сил «Від загальних цілей до спільних дій». В роботі столу прийняли участь партії лівого спрямування та громадські організації що стоять на принципах захисту населення. Дискусія виявилась дуже гострою і конструктивною. Представник партії «Народна влада» Гордієнко Дмитро у своєму виступі підтвердив, що об`єднуватися треба і перемогти в сучасно мій ситуації у політиці можливо тільки за умов об`єднання зусиль і партій, і громадських організацій. Але ставлення до «Блоку лівих і лівоцентриських сил» на сьогодні дуже обережне. Партія веде роботу з громадськими організаціями, разом проводять мітинги, блокування органів влади. Дмитро висказав заперечення проти перенесення місцевих виборів. Порушується Конституція України і Блок лівих сил підтримує таке порушення.

Коло цього звинувачення розгорнулася жвава дискусія. Керівник ЗОО партії «Справедливість» Хотлубей Василь Григорович піддав критиці виступ представника «народної влади» за критику Блоку тими, хто не входить в Блок. А веде свою роботу поа межами Блоку. Багато в чому в Блоці подумки розходяться, і в чомусь ми теж шукаємо компромісу. І в цей раз, з переносом виборів, ми малу дуже гостру дискусію з КПУ. Бо все це виглядає, як узурпація влади. Але у подальшій дискусії учасники круглого столу дійшли до необхідності шукати точки дотику, що об`єднає нас, а не роз`єднає. Потрібно відкинути внутрішні амбіції і йти до людей. Ми можемо бути потрібними і захищати права і свободи громадян.

Керівник СЛС Гєнов Сергій Олександрович розповів о роботі СЛС в регіоні. Акцентував увагу на громадському контролі депутатів всіх рівнів від Блоку. Запропонував задавати питання про об`єднання самому собі. Що треба зробити щоб об`єднання було і ефективно працювало. Поінформував чому у другому турі президентських виборів підтримали В.Януковича. Зауважив, що без бюджету проведення місцевих виборів неможливо і необхідно трохи зачекати. Бо все рухається динамічно і в потрібному напрямку. Також, привернув увагу до структурування суспільства 50 на 50. Де ліві і праві поділяли би приблизно половину суспільства. Тоді держава буде ефективно працювати. Також підтримав думку про необхідність відкинути амбіції і працювати разом на результат у регіоні.

Від підприємців Запорізької області виступила керівник «Спілки підприємців» Крівенко Ліда. Вони розповіла, як спілка активно підтримує акції протесту в області, допомагають юридично своїм членам. Запитала у представників партій : « А хто дасть робочі місця сьогодні 5 млн. громадян? КПУ? У робітників немає шансу заробити собі гроші на проживання, якщо його завод скорочує кількість працівників. І вони змушені йти на ринок. Стояти і перепродувати китайський товар. І все це не по своєму бажанню. І стоять вони і в холод, і жару. І часто вмирають на ринку, не витримавши тиску податківців, шахраїв, умов праці. А рівень корупції сьогодні в країні…Митниця, дозвільна система. А чому закриваються заводи??? – Податки. Високі податки і усілякі збори. І тут ми би хотіли підтримки від партій для розробки разом економічної програми розвитку країни, області. А не відношення «зверху» до підприємців.»

Представники партій підтримали лідера «Спілки підприємців» . «І наші члени працюють на ринках»- відзначили вони. Потрібна зміна господарювання. Підприємець-це як вмілий спеціаліст. Треба надати йому підтримку.

Представники СЛС повернули розмову до тих моментів що мали би об`єднати ліві сили: «Потрібно створювати нові робочі місця. Людина має право на гідну працю і достойну її оплату. Також є держава – тимчасова система управління суспільством, яка і має створювати робочі місця і стабільність у часі. Молода людина має бути впевнена, що він знайде собі роботу після навчання, зможе купити в кредит житло, має право продовжувати вчитися і стабільно працювати.» Але зауважили, що на сьогодні нема куди плити. Немає системи.

Топоров Михайло, координатор ГО «Дістали» у Запоріжжі, прирівняв часи Махно у 18 році до сьогодення. Комуністи забули про людей. Ліві сили займаються політиканством, не цікавляться життям звичайних громадян країни. А люди, звичайні люди мусили би бути на першому місці у політиків. А потім вже політика. Потрібно починати працювати з людьми. Також зазначив, що на сьогодні немає розуміння державності. А ліві сили мусять стати реальною опозицією владі.

Керівник ГО «Молодь за справедливість», Філенко Денис, запитав у присутніх : « А чи є свідомий електорат взагалі?. Люди віддають свої голоси за гречку, муку, гроші. Політики довели країну до абсурду»

Дмитро Гордієнко, «Народна влада», підтримав виступаючого та продовжив : «Ліві загралися у свої ігри, та стали забувати про цінності соціал-демократії. Потрібно на конкретних справах розпочинати працю, шукати нові методи та підходи до прихильності людей. І головне, починати робити це разом».

Загальна підтримка круглого столу ідеї працювати разом над поширенням ідей і конкретних справ лівих сил у області знайшла своє відображення у бажанні продовжувати розпочату справу. І більш активно проводити спільні зустрічі по виробленню концепції, методів роботи у регіоні. Створену дискусійну площадку ВШПП та фондом Рози Люксембург, як нейтральну для всіх, цікаво продовжувати і надалі. З залученням економістів, політтехнологів та тренерів по навчанню активістів партій та громадських організацій.

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *