У Львові відбулася науково-практична конференція «Дискримінація прав жінок та їх доступу до правосуддя»

13 травня 2016 року у Львові, на базі факультету Міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка відбулася науково-практична конференція «Дискримінація прав жінок та їх доступу до правосуддя». Її організаторами були Рада молодих вчених, Ліга студентів «Організація правників України», а також Українсько-турецький культурний центр «Сяйво».

13235981_862016057259604_80667265_nПеред студентами виступили представниці львівського територіального управління юстиції та експерти у галузі прав жінок та міжнародного права. М.Лабик та А. Гнатів з управління юстиції та адвокат і голова Ради молодих вчених Буряк С.В. говорили про особливості гендерної дискримінації жінок на ринку праці. Адвокат та юрист громадської організації «Жіночі перспективи» Христина Кіт виступила з презентацією діючого проекту «Забезпечення гендерної рівності та недискримінації при здійсненні правосуддя в Україні», де навела аналітичні дані про судові справи у цій сфері. Від Вищої Школи Професійної Політики виступили тренерки та експерти Марінцова Світлана та Дульнєва Наталія.

  • Марінцова Світлана у своєму виступі «Права людини – це права жінок» нагадала про те, що Різний досвід у житті чоловіків та жінок призводить до того, що останні більше страждають від насильства, мають проблеми з освітою, кар’єрою, роботою, тощо. Це відбувається, незважаючи на проголошений ООН принцип рівноправності між чоловіками та жінками. Прикладів таких порушень багато. Закони деяких країн позбавляють жінок на право доступу до власності, землі, житла. 30 % жінок у світі потерпають від домашнього насильства. Міжнародна спільнота не звертає увагу на насильства щодо жінок під час військових конфліктів. Марінцова Світлана перерахувала також причини порушень прав жінок. Це панування у свідомості неписаних соціальних норм, виправдання домінування однієї статі над іншою, пасивність суспільства щодо патріархальних цінностей та відкидання на побутовому рівні ідеї рівності. Вона навела історичні факти боротьби жінок за свої права, а також перерахувала головні проблеми, від яких страждають жінки усього світу. Це відмова у праві на рівну оплату праці, участь у політичному житті та реалізацію репродуктивних прав та права на шлюб та розлучення.
  • Дульнєва Наталія виступила з аргументацією міжнародно-правових підстав належного обов’язку держави робити права реальністю. Вона зазначила, що відповідно до міжнародного права, уряди зобов’язані захищати права людини, незалежно від того, порушуються вони офіційними чи приватними особами. На державі лежить обов’язок поважати, захищати, реалізовувати, просувати права людини, і це називається належною турботою/належним обов’язком. Тому держава несе відповідальність за злочини, скоєні недержавними агентами (приватними особами та організаціями), і може бути визнана винною, якщо вона не вживає заходів для того, щоб припинити скоєні ними порушення. Державу до відповідальності за її дії чи бездіяльність. У будь-якому випадку такі дії чи бездіяльність можуть бути визнані міжнародними злочинними діями. Якщо держава знала або повинна була знати про те, що якісь приватні особи, наприклад, чинять насильство, але не зупиняє його, вона несе за це відповідальність. Цей принцип є основою правової концепції належного обов’язку. Іншими складовими цього обов’язку є те, що приватні злочинці мають бути покарані державою, а жертві має бути виплачено компенсацію.

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *