Презентація підручника «Права і обов`язки держави. Соціальні права та проблеми подолання дискримінації» на прес-конференції у інтернет-журналі «Конфлікти і закон»

24 січня у приміщенні інтернет-журналу «Конфлікти і закон» відбулась прес-конференція, присвячена людям з обмеженими можливостями. В ході роботи прес-конференції були підняті питання: Що таке права інвалідів, і чим вони відрізняються від прав людини взагалі? Як можна бути невидимою жертвою дискримінації? Хто вони – ті, про кого влада згадує лише на Міжнародний День інвалідів, та ще й вітає їх з цим днем? Що насправді винна їм держава Україна?

Сьогодні в нашій країні вважається, що проблеми людей з обмеженими можливостями – це наслідок «патології», їхніх проблем зі здоров’ям. Насправді патологією є відношення суспільства та державних чиновників до цих людей, нерозуміння того, що різні люди потребують різних умов, які зобов’язана створити держава.Чоловіки, жінки та діти з обмеженими можливостями досі залишаються невидимими в Україні – вони ізольовані від суспільства. Держава, як правило, ігнорує їх та їхні потреби. У кращому випадку їм надають «благодійну допомогу», мовчазними суб’єктами якої вони виступають. Їм відмовляють у праві брати участь у загальній системі середньої освіти, у праві на працю, на самостійне і навіть сімейне життя, вільне пересування. Оскільки Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права інвалідів, увага правозахисників та активістів організацій, що об’єднують людей з обмеженими можливостями повинна бути прикута перш за все до правового характеру їхніх проблем.

Як вирішувати ці проблеми, як подолати стіну байдужості до людей з обмеженими можливостями? Насамперед, пам’ятати, що права людей з обмеженими можливостями – це права людини. Це означає що такі люди можуть користуватися будь-якими можливостями системи захисту прав людини, у тому числі міжнародної, щоби відновити свої порушені права. Далі, необхідно розуміти, що якщо держава не хоче втратити легітимність, вона повинна поважати, захищати та реалізовувати права людини. Тому вкрай потрібно змінити законодавство, прийняти та здійснити відповідну державну програму, засновану як на рішеннях авторитетних органів ООН, так і на Рекомендаціях Комітету Міністрів Ради Європи з цього питання. У підсумку можна сказати, що реальний євро інтеграційний процес міг би серйозно допомогти вирішити ці проблеми, поставивши їх як під контроль відповідних державних органів, так і під контроль громадянського суспільства.

На конференції був презентований проект «На шляху до рівності: вимагаємо гідності для всіх», який поставив за мету сформувати у людей з обмеженими можливостями уявлення про принципи та категорії прав людини, про основні документи з цього приводу, а також про аналіз ситуації з правами інвалідів в Україні. Проект покликаний не просто поговорити з інвалідами про їхні права, але дати їм можливість зрозуміти що таке система прав людини, до чого вона слугує, та як користуватися нею для свого практичного захисту.
Вищою школою професійної політики завдяки допомозі фонду Рози Люксембург, Німеччина був виданий спеціальній підручник «Права і обов`язки держави. Соціальні права та проблеми подолання дискримінації». На прес-конференції жваво обговорювали цю книгу.

 

pres1

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *