Відбувся круглий стіл «Від загальних цілей до спільних дій» в Одесі

26 березня 2010 року в місті Одеса, у конференц-залі готелю «Жовтнева» відбувся черговий круглий стіл у проекті ВШПП та фонду ім. Рози Люксембург по налагодженню співпраці між лівими партіями, громадськими організаціями та правозахисними рухами.

Як виявилося в Одеській області ліві партії та громадські організації вміють знаходити спільну мову. Достатньо гарна співпраця, про яку і велася розмова за столом, потребує нових підходів і модернізації в подальшому. Дуже гостро велася дискусія по відношенню Блоку лівих і лівоцентриських сил до наболілих проблем суспільства. А саме : продовження реформ в галузі вищої освіті, залишати і коректувати в подальшому тестування чи згорнути цю програму і повернутися до вступних екзаменів. І в цьому питанні обґрунтовано відстоював думку про продовження реформ але з їх подальшим доопрацюванням Захарія Олександр Миколайович. Чутливим було і мовне питання. Чи потрібні Україні дві державних мови, чи дозволити у кожному регіоні самостійно визначати пріоритетність. Як допомогти фермерським господарствам, як їм відстояти своє право на торгівлю у м. Одесі. Яким чином можна створити «фермерські магазини під будинком», в яких ціни суттєво відрізнялися би від супермаркетів а якість була б кращою. І як разом з партійними структурами домогтися таких рішень через прийняття місцевою владою необхідних постанов. Про це дуже активно і ґрунтовно розповідав голова Асоціації фермерів Одеської області Менсо Володимир.

Алайбов Віталій Васильович, голова Ради обласної організації партії «Справедливість» відмітив що потрібно відпрацювати правила гри у лівому русі. І проблема лівого блоку не коло ідеї, а коло лідерів партій. Тому що наші партії будуються по лідерському типу що і призводить у подальшому до проблем об`єднання. Одеська організація партії «Справедливість» тісно співпрацює з громадськими та молодіжними організаціями, а також вибудовує співпрацю з аналогічними структурами у Росії. Також Віталій Васильович відмітив необхідність політичного навчання. Потрібно вчити і готувати кадри для політики, виховувати їх. І яким чином оцінити нашу працю, як завойовувати голоси? Вчитися і ще раз вчитися!

Представники СДПУ(о) відмітили, що ліві ідеї експлуатуються партіями капіталу. Брехня замінила нам правду. А нам, справжнім партіям лівого спрямування, потрібно донести свою правоту і реальність ситуації до населення. А в Одеській області проживає більш як 130 національностей. І до кожного треба достукатися, знайти підхід.

Також основною тезою для лівих має стати – ПРАВО. Потрібно створити правову державу, де права і свободи з Конституції не є лише пустим звуком. А служіння народу має бути на безоплатній основі, спираючись на християнські цінності. Також необхідно створити дієву систему контролю за владою, за своїми представниками у владі.

Василь Поліщук, 1-й секретар КПУ в Одеській області, закликав всіх не голосити що скрізь біда, а потрібно міняти суспільство, політичну ситуацію в Україні. Настав час рішень! Час працювати! Час об`єднуватися! А Першого травня необхідно всім згуртовано вийти на демонстрацію і показати населенню, що ліві сили міцні, численні і стоять на захисті трудового народу.

Представники Союзу лівих сил підняли питання політичної освіти, подальших тренувань для активістів партій та громадських організацій. Згадали досвід минулих років (ВПШ, університети марксизму тощо). Підняли дискусію про соціальну справедливість, про вихід на політичні акції за гроші, о телебаченні і можливостях попасти на нього без грошей. Але всі, хто знаходиться за цим круглим столом працюють на ліву ідею, і працюють за свої гроші, розповсюджуючи ці ідеї у суспільстві.

Основним висновком цього столу стала пропозиція збиратися частіше, інформувати один одного про заходи що готуються у регіоні, опрацювати своє бачення на місцевому рівні питань НАТО, мовне питання, відношення до розвитку економіки і інші питання життєдіяльності у регіоні.


You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *