Круглий стіл “Регіональна реформа в Україні: плюси та мінуси для Львівщини”

21 квітня у Львові відбулась конфереція “Регіональна реформа в Україні: плюси та мінуси для Львівщини” за участю польських експертів.

    Томаш Камінскі, депутат Сейму Республіки Польща;

    Анна Ковальска, депутат сеймику Підкарпатського воєводства, екс-віце-маршалек Підкарпатського воєводства;

    депутати Ряшівської та Перемишльської міських рад, Польща.

Вони поділилися досвідом впровадження самоврядування у своїй країні.

Депутат Сейму Польщі Томаш Камінській вважає, що побоювання українців стосовно послаблення державної влади внаслідок децентралізації є безпідставними, тому він закликав не боятися проведення регіональної реформи. Немає поганих або хороших реформ – є тільки добре чи погано підготовлені. В Польщі, яка пройшла через реформу децентралізації ще накприкінці 90-х рр. ХХ століття, сьогодні продовжує діяти один парламент, одна конституцію, одне системне право, яке є обов’язковим для всіх гмін (гміна – найменша адміністративна одиниця в Польщі ) і багато інших державних інституцій, які є центральними.

Анна Ковальська, депутат сеймику Підкарпатського воєводства, екс-віцемаршалек Підкарпатського воєводства, зазначила, що успіх регіональної реформи залежить не тільки від того, скільки повноважень буде передано на місцевий рівень, а й від ресурсів, якими може розпоряджатися територіальна громада.

Децентралізація – це реформа мирного часу. Занадто багато змін, ризиків і фобій у політиків з цим пов’язано, вважає Віталій Кулик, керівник Центру дослідження проблем громадянського суспільства під час круглого столу “Регіональна реформа в Україні: плюси та мінуси для Львівщині” На його думку, найбільш імовірним є проведення місцевих виборів за чинним законом із наданням чинних повноважень. Політолог припустив, що конституційна реформа навіть може бути ухвалена, але в перехідних положеннях буде зазначено, що вона набере чинності в 2017 році.

Відомий експерт Юрій Романенко вважає, що хід регіональної реформи буде залежати від здатності громадян відстоювати свої права. “Перспектива регіональної реформи буде залежати від ходу повільної української революції, яка знаходиться на другому етапі свого розвитку”, – зазначив Романенко.

Учасники залишились задоволенними роботою круглого столу і прийшли до висновку, що в Україні немає іншого вибору ніж децентралізація, бо альтернативою може стати лише федералізація за російським сценарієм та розпад держави.


 

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *