Другий день ІХ-го Форуму Європа-Україна

Сьогодні, у другий день Форуму Європа-Україна виступив керівник ВШПП Олег Вострих  під час досить цікавої та гострої дискусії з міжнародними колегами по темі:  “Україна на шляху до європейських стандартів”.Короткі тези до дискусії:
1. На сьогоднішній день основним завданням соціальної політики в Україні є робота над посиленням справедливості, доступності та адресності системи соціального захисту людини та підвищення рівня державних соціальних стандартів і гарантій;

2. Досягнення підвищення соціальних стандартів у 2015 році на 13,1% не з грудня, а з вересня 2015 р. (реалізація Програми дій Уряду у соціальній сфері). Середньомісячна заробітна плата за січень-листопад 2015 року склала 4 096 гривні, що на 19,1 % більше ніж у січні-листопаді 2014 року;

3. Створення справедливої соціальної системи пенсійного забезпечення, скасування спеціальних пенсій. Ліквідація неефективних пільг. Перехід до адресності та монетизації пільг;

4. Соціальний захист, працевлаштування та реінтеграція внутрішньо переміщених осіб. В Україні взято на облік 1, 3 млн. внутрішніх переселенців., або 920 тис. сімей. Понад 300 тис. родин одержують державну допомогу на проживання і оренду житла.

5. Реформа системи житлових субсидій. На сьогодні вже 4,8 млн українських родин оформили і отримують субсидії за новим порядком. Якщо порівнювати з 2014р., то кількість отримувачів субсидій зросла у 6 разів.

6. У Державному бюджеті України на 2016 рік передбачене підвищення мінімальних соціальних стандартів двічі протягом року – з 1 травня та з 1 грудня. В цілому протягом року соцстандарти зростуть на 12,5%. Можна стверджувати, що нарешті навіть в дуже складних економічних умовах Україна переходить у режим, коли соціальні виплати будуть підвищуватися і індексуватися регулярно.

7. Найближчим часом законопроект про ратифікацію Україною Конвенції МОП № 102 має бути зареєстрований та розглянутий ВРУ. Конвенція МОП № 102 про мінімальні норми соціального забезпечення передбачає мінімальні стандарти щодо медичної допомоги, допомоги у разі хвороби, безробіття, старості, трудового каліцтва або професійного захворювання, вагітності та пологів, у разі настання інвалідності, втрати годувальника, сімейних допомог; встановлює норми періодичних виплат допомог; проголошує принцип рівноправності осіб, що не є громадянами країни проживання, із громадянами даної країни.

Варто акцентувати увагу, що при проведенні аналізу виявлено, що чинними нормами українського законодавство вже на сьогоднішній день передбачені та гарантуються 80% норм соціального забезпечення, передбачені Конвенцією.

Було не просто. Європейські спікери ставили гострі питання, та хотіли почути чітки відповіді: коли будуть зроблені якісні реформи, чи витримають люди такі ціни на оплату комунальних послуг, чи не призведе це до нового політичного кризису.

Депутатка Парламенту Словакії Магдалена Вашариова сказала цікаву річ, яку ми всі і так знаємо. Але: ” Революція очікувань. Стережиться її. Люди завжди хочуть все і відразу….В вас нема часу на хитання” І ще одна цікава подумка від неї:”

Окрім непорозумінь всередині українського суспільства, є і непорозуміння в Європейській спільноті на рахунок України. І на це теж треба звертати увагу” .
На жаль не вдалося послухати паралельну дискусію “Чи можливий план Маршалл для України” з Сергієм Тарутою, Олександрим Чалим, Романом Шпеком. Але попереду ще багато цікавого і важливого. Тому працюємо далі.

 

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *