Анонс круглого столу “Регіональна реформа в Україні: плюси та мінуси для Львівщини”

21 квітня у Львові відбудеться круглий стіл   «Регіональна реформа в Україні: плюси та мінуси для Львівщини» 

 Під час круглого столу будуть підніматися наступні питання:

 Перспективи децентралізації в Україні та на Львівщині.

Чи може децентралізація бути нав’язаною з Києва?

Ініціатива Маєрсона-Мілованова – як громадськість Львівщини ставиться до неї?

Польський досвід розподілу влади та  повноважень між центральною владою і місцевими громадами, Європейські приклади взаємодії громад та національних інститутів влади.

Чи виграє Львівська область від проведення регіональної реформи?

Що саме Львівська експертна громада може запропонувати до проекту Закону про децентралізацію, сценарії розвитку регіону після втілення реформи.  

 Децентралізація – це не ознака того, що влада у країні слабка. У світі та у Європі вважається, що децентралізація в останній час стає все ефективнішим інструментом управління державою, а також контролю над тим, як розподіляються фінансові потоки. Зрозуміло, що кожен регіон має свою специфіку, і місцеві громади нерідко побоюються відповідальності, ризиків та тягарів, які може нести з собою регіональна реформа вповноваження місцевої влади. Але, здається, що в Україні немає іншого вибору, бо альтернативою може стати лише федералізація за російським сценарієм та розпад держави. Тому ця проблема є надзвичайно актуальною. Затягувати з її обговоренням не можна. Іншою проблемою є те, що в Україні склалася зовсім неєвропейська традиція нав`язування з центру місцевим громадам будь-яких системних змін, а не виконання місцевих ініціатив. 

У роботі круглого столу візьмуть участь: депутат Сейму республіки Польща Томаш Камінскі; депутатка Підкарпатського воєводства, екс віцемаршалек Підкарпатського воєводства Анна Ковальска, депутати Жешувської міської ради  та міста Перемишль, Польща; політологи: Юрій Романенко, Тарас Стецьків, Віталій Кулик керівники управлінь економічного розвитку міста та області, представники політичних партій у Львівській області, державних організацій, органів місцевого самоуправління та громадського сектору Львівщини

Запрошуємо Вас взяти активну участь у роботі круглого столу

Місце проведення: м.Львів, проспект Шевченка, 11, поверх 2  (приміщення Прес-клубу)

Початок о 12 годині

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *