Відкритий лист щодо майбутнього лівого руху

Голові Соціалістичної партії України
Василю Цушку

Голові Ради партії “Справедливість”
Станіславу Ніколаєнку

Голові партії “Народна Влада”
Йосипу Вінському

Голові партії “Союз лівих сил”
Василю Волгі

Голові Соціал-демократичної
партії України (об’єднаної)
Юрію Загородньому

Ми, представники української молоді, що поділяє соціал-демократичні, соціалістичні та в цілому сучасні ліві погляди, висловлюємо стурбованість неприпустимо низькими результатами партій лівоцентристської (не комуністичної) ідеології, жорсткими діями партії влади та проривом націоналістичної “Свободи” на місцевих виборах 2010 року.

Численні зустрічі зі студентством та молоддю по всій Україні довели, що молоді люди сьогодні якнайбільше готові до участі в лівому русі. Молодь у переважній більшості прекрасно розуміє – існуюча система влади не лишає жодних шансів на гідне життя людям чесної праці, прирікає їх на пожиттєве жебрацтво. Але млявість і безхребетність лівоцентристських сил їх категорично не влаштовують. Без політичної боротьби, без реальної боротьби за інтереси народу, без конфліктів з владою та олігархічним бізнесом не обійтися. В противному випадку всі розмови про справедливість, рівність, свободу, демократію, захист прав громадян залишаються не більше як демагогією. І люди це розуміють, тому так прохолодно до нас ставляться.

Дії лівоцентристських партій на місцевих виборах 2010 року були вкрай не скоординовані. Так, наприклад, на багатьох мажоритарних округах з поміж 10 кандидатів – 5 були від наших партій. Це з легкістю дало змогу отримати перемогу майже скрізь представникам інших політичних сил.

На рівні молодіжних організацій лівоцентристських партій ми маємо добрі взаємовідносини, підтримуємо один одного при проведенні акцій, робимо спільні заяви, разом беремо участь в семінарах та проводимо прес-конференції. Досить позитивним у встановленні міжпартійних контактів серед молоді є участь у заходах Інституту демократії і соціальних процесів. Це, на нашу думку, гарний приклад співіснування та здорової конкуренції в умовах, коли керівництво партій перебуває в опозиції один до одного, в той час лідери олігархічних партій домовляються та розподіляють сфери впливу.

Враховуючи викладене, ми пропонуємо лідерам лівоцентристських партій визначити механізм співпраці на майбутнє, в першу чергу на наступні парламентські вибори, доки в Україні не сформувалася політична модель «комуністи проти “Свободи”, влада – над сутичкою, а всі інші – поза інформаційним полем та серйозною політикою». Це може бути координація дій кандидатів по мажоритарних округах, спільні мітинги, громадські акції та поступовий рух до створення єдиної сильної лівоцентристської партії.

З вірою у майбутнє лівого руху,

Володимир Шемаєв, голова “Студентської платформи”, секретар ради партії “Справедливість”

Юрій Букарєв, голова Молодіжного руху “СПеКа”, секретар Київського міського комітету СПУ

Євген Ковальський, заступник голови Української соціал-демократичної молоді

Андрій Пристая, заступник голови Спілки молодих соціалістів

Рудольф Поварніцин, Олімпійський призер, в.о. голови Київської міської організації Союзу лівих сил (у 2009-2010)

Руслан Дудкін, перший секретар райкому СПУ у м. Донецьк

Денис Рудень, член Ради партії “Справедливість”, аспірант

Оксана Манько, член СПУ

Олександр Нагурний, голова КМО ВГО “Молодь справедливість”

Олексій Рогальов, заступник голови Молодіжного руху “СПеКа”, член Київського міського комітету СПУ

23 листопада 2010 року, м.Київ

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *