05-07 квітня у Кракові пройшов II міжнародний конгрес місцевого самоврядування

Близько 1500 учасників зі всього світу зібралися в одному з найчарівніших міст Європи, щоб обговорити майбутнє місцевого самоврядування. Основні тенденції розвитку та напрямки руху, критерії розвитку місцевої громади та як стати ближче до людей. Як залучати кошти і ефективно їх витрачати.Два активних дні обговорення можливостей для місцевих громад і як ними скористатися найкраще.

Головним девізом цьогорічного Конгресу стало питання : “Чи має  шанс місцеве самоврядування змінити світ на краще?”.  Чи може голова сільради, району, міста, області стати тією рушийною силою, що розпочне позитивні зрушення в світі. Чи можливо переймати один успішний  досвід та переносити його як кальку у іншу країну. Що треба зробити, щоб місцеве самоврядування було вливовим і дієвим. І як воно, насамперед,  може покращити життя людей на місцях.
На Конгресі присутня  і поважна делегація представників самоврядування з багатьох регіонів України. Які активно виступають на пленарних сесіях та контактують з представниками із країн Євросоюзу. Налагоджують співпрацю та обмінюються думками, щодо сьогоднішнього стану місцевого самоврядування.

Настав час інновацій- головна теза на Конгресі. Розумні містечка. Як за допомогою інформаційних технологій вдосконалити інформаційні, транспортні, енергетичні потоки міста. Як стати ближче до своїх громадян.  Чи можливе їх долучення до спілкування та “управління” містом через інтернет.

Представники французських міст  Ліона, Брно дали поштовх роздумів про новий рівень розвитку місцевого самоврядування. Через розвиток власної марки міста. Брендування продуктів та товарів, виготовлених у місті. Розвиток сітки магазинів під брендом міста. Заохочення мешканців міста купували товари свого міста, які пройшли екологічну перевірку і їх виробляють самі ж мешканці. Що створює нові робочі місця та поповнює бюджет міст. Задля цього в місті розвивають кооперативи. Запускають нове мале виробництво в самому місті, саджають фруктові сади по різним районам міста, стимуюють підприємців до ділової активності. І все це у співпраці з містами з усього світу.

Дискутували о  покращенні економічної ситуації в регіоні через проведення фестивалів, карнавалів і інших масових заходів. Згадали приклади Венеції, Бразилії, Іспанських карнавалів.

Бо головне завдання місцевого самоврядування – це якість життя громадян. Екоогія, зручність, можливості для розвитку та самореалізації. Можливість впливати на процеси розвитку громади. Що будувати на зібрані податки, куди вкладати вільні кошти і розробляти першочерговість цих дій.

Вострих Олег, керівник ВШПП, також виступив з доповіддями у панельних дискусіях Конгресу. Провів переговори по залученню представників польського місцевого самоврядування до співпраці з українськими містами та областями. По результатам роботи Конгресу було складено дорожню карту розвитку співпраці між Україною та ЄС, намічені подальші зустрічі на українській землі.

 

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *